Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sydney News - Zvláštní vydání: Nový rok 2010

1. 1. 2010
Naprosto živě si dovedu představit, jak jste celí na křivo z toho, že vám tady budu psát o tom, co jsme dělali na Silvestra. Ale co! Stejně to napíšu…
ObrazekJelikož naše australská rodinka odcestovala hoblovat sjezdovky a skluznice svých lyží někam na západní pobřeží jůesej, my jsme zaujali strategické stanoviště na jejich verandě s nádherným výhledem na ramínko (Harbour Bridge), pohodlným přístupem k jejich grilu a jen na dosah osvěžujících vlnek jejich bazénu. Ale abychom si nepřipadali zas až tak blbě, jídlo jsme si obstarali už vlastní. Naložili jsme na česneku a bylinkách jakýsi dvoukilový odřezek z kravičky, na jiných bylinkách a stejném česneku různé části naporcovaného a růstovými hormóny nabobtnalého kuřátka a konečně na tymiánu prsa z téhož zvířete, aby i Natálka měla co jíst. (Mimochodem australská kuřata nejsou o nic víc přerostlá a prsatá, než ta evropská. Ostatně Australané dávají všemožně najevo, jak jsou jejich zemědělské výdobytky zdravé, ekologické a já nevím co ještě. Prostě ztělesněná příroda! Prý…). A aby to nebyla nuda, zajistili jsme i sadu čímsi plněných a dobře okořeněných párků, krevetky a kukuřici.
Vše čekalo pěkně vyrovnané, až přijdou kamarádi a konečně pustíme gril. První várka se dostavila v šest hodin večer. Čínský páreček (Kevin & Elli) donesli víno a šampaňské a asi pět kilo vynikajících čínských nudlí. To vše kvůli Natálce, která se po nich může utlouct. ObrazekA kolem deváté konečně dorazil i Petr. Zpoždění měl jen asi tři hodiny, takže jsme byli pořád v normě:) Ale, abych si z něj jen neutahoval, musím říct, že na to měl plné právo – tohle byl totiž jeho poslední večer v Sydney. Příští den razil na Nový Zéland, kde momentálně skáče z letadel (samozřejmě s padákem na zádech), leze po ledovcích s cepínem a poznává všechny tamní nádhery (ženské i ty přírodní), a odkud pak s krátkými zastávkami po Asii poletí přímo domů. A my už tehdy věděli, že nám po něm bude smutno….
Takže jsme sentiment zdatně hasili vínem, stejky a čínskými nudlemi, kochali se ohňostrojem, hráli ping pong a tajně sami sobě dávali předsevzetí do nového roku.
Všem, kdo zabloudí na náš blog, přejeme vše nej a hodně štěstí do nového roku!
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář